Trasa závodu

Trasy ročníku 2022

KATEGORIE M,Z
Trať vede v lesním terénu s techničtějšími výjezdy i sjezdy. Závod se pojede na 4 kola. Start i cíl bude v novém areálu Bajku, poblíž hřiště TJ Sokol Dolní Lhota, v katastru obce Čavisov (49°49’59.0″N 18°05’23.5″E; R3MQ+6WH Čavisov, Česko). Závodníci vystartují, ujedou 1 kolo okruhu DRIVE, dále budou pokračovat cca 1,2 km až dojedou k soutěžnímu okruhu, kde se na něj napojí a pojedou 4 kola. Po ujetí 4 kol bajkeři opustí soutěžní okruh a vrátí se lehce pozměněnou cestou do cíle. Sledujte pořadatele a platí, že kde je mlíko, tam se jede. Změny jsou kosmetické, leč důležité.
 
Po celé trase závodu budou na všech číselných pozicích v mapě pořadatelé (traťoví komisaři), kteří dohlížejí na to, aby žádný závodník nezabloudil. Závodníci tedy nemusí hledat šipky a můžou se plně soustředit na svůj výkon.
 
  • Čipová časomíra zajistí přesné měření jak na okruhu, tak i v cíli.
  • Závod se jede za každého počasí.
  • GPS souřadnice okruhu nedáváme předem k dispozici.

Legenda k mapce – důležité body:
(1) Mezičas, nájezd na okruh 
(2) Občerstvovací stanice
(3) Nájezd na pěšinku – ZKRATKA
(5) Nová ostrá vracečka
(8) Ostrá vracečka a „oblíbený“ výjezd – BACHOR
(10) Delší prudký travnatý sjezd – PADÁK
(11) Po padáku následuje ostrá vracečka
Mezi body (14) a (15) Sjezd mezi stromy – SLALOM
(16) Šotolina – tady to vyhazuje

DĚTSKÝ ZÁVOD (EASY a DRIVE)
Soutěžní trať pro děti povede ve velmi mírném lesním terénu a přes louku. Děti pojedou počet okruhů dle zařazení do jednotlivých věkových kategorií.

Upozornění pro rodiče:
Závod se jede za každého počasí. Náš závod je koncipován jako bajkerský, tedy MTB se vším všudy a na trati můžou být různé překážky, jako například spadané větve, bahno, mokré kořeny nebo kaluže. Doporučujeme na takovéto podmínky děti připravit předem.

Závody dětí:

EASY (okruh dlouhý 370 m s převýšením 5m)
KA a HA 
– Děti pojedou 4 kola

DRIVE (okruh dlouhý 840 m s převýšením 11m)
DRIVE 3 – KB a HB (3 kola)
DRIVE 5 – KC a HC (5 kol)
DRIVE 7 – KD a HD (7 kol)
– Jakmile projede vedoucí závodník v dané kategorii závodu startem do posledního kola, zvoní se všem závodníkům a všichni jedou poslední kolo.

Závod se jede za každého počasí.

Technické detaily trasy dětského závodu

EASY –  velmi lehká trať pro nejmenší bajkerky a bajkery. Na této trati budou vynechány překážky.
1 okruh = 370 m

DRIVE – zábavná trasa s lehkými překážkami a možností výběru ze dvou variant v průběhu jízdy – s překážkou kratší, bez překážky delší
1 okruh = 840 m

Pořadatel si vyhrazuje právo provádět změny trasy v průběhu konání závodu a to zejména z důvodů aktuálního vývoje počasí v den konání závodu.

ODRÁŽEDLA (děti do 5 let)
Závod odrážedel pro nejmenší bajkery se pojede v areálu Bajku z jednoho konce na druhý. Děti dostanou diplom za účast a něco sladkého na zub.

Závod se jede za každého počasí.