Trasa závodu

TRASY ROČNÍKU 2020

HLAVNÍ ZÁVOD NA 22 km
Trať vede v lesním terénu s techničtějšími výjezdy i sjezdy. Závod se pojede na 4 kola o délce 4,86 km. Start i cíl bude v areálu hřiště TJ Sokol Dolní Lhota u Ostravy, 747 66. Závodníci vystartují z areálu hřiště a pojedou 1,3 km až dojedou k soutěžnímu okruhu, kde se na něj napojí a pojedou 4 kola. Po ujetí 4 kol bajkeři opustí soutěžní okruh a vrátí se stejnou cestou do cíle, jenž bude v místě startu závodu. Tam, kde začíná soutěžní okruh, bude přítomna pořadatelská služba, která bude umisťovat číslice s pořadovým číslem soutěžního okruhu tak, aby žádný účastník neztratil přehled o tom, ve kterém soutěžním kole se právě nachází. Čipová časomíra zajistí přesné měření jak na okruhu, tak i v cíli.

Závod se jede za každého počasí.

Technické detaily trasy hlavního závodu

Jedná se o XC závod, kde jsou zajímavá převýšení, a kde se střídá rozmanitý terén – šotolina / bláto / lesní cesty / polní cesty. Žádné extrémní skoky nejsou na trase naplánovány, takže se nikdo nemusí obávat příliš vysoké technické náročnosti. Trasa je sestavena tak, aby ji zvládli všichni, kdo se jízdě na horském kole věnují. 

Letošní okruh si necháváme jako překvapení, proto nebudeme zveřejňovat mapu ve formátu .GPX. 

  • Celková délka: 22,04 km
  • 4 soutěžní okruhy
  • 1 okruh = 4,86 km / převýšení 177 m
  • Převýšení celého závodu = 750 m

DĚTSKÝ ZÁVOD (EASY a DRIVE)
Soutěžní trať pro děti povede ve velmi mírném lesním terénu a přes louku. Děti pojedou počet okruhů dle zařazení do jednotlivých věkových kategorií.

Závod se jede za každého počasí.

Závody dětí:

EASY (okruh dlouhý cca 360 m)
KA a HA 
– Děti pojedou 5 kol

DRIVE (okruh dlouhý cca 750 m)
DRIVE 4 – KB a HB (4 kola)
DRIVE 6 – KC a HC (6 kol)
DRIVE 8 – KD a HD (8 kol)
– Jakmile projede vedoucí závodník v dané kategorii závodu startem do posledního kola, zvoní se všem závodníkům a všichni jedou poslední kolo.

Závod se jede za každého počasí.

Technické detaily trasy dětského závodu

EASY –  velmi lehká trať pro nejmenší bajkerky a bajkery. Na této trati budou vynechány překážky.
1 okruh = cca 360 m

DRIVE – zábavná trasa s lehkými překážkami a možností výběru ze dvou variant v průběhu jízdy – s překážkou kratší, bez překážky delší
1 okruh = cca 750 m

Pořadatel si vyhrazuje právo provádět změny trasy v průběhu konání závodu a to zejména z důvodů aktuálního vývoje počasí v den konání závodu.