Trasa závodu

TRASY ROČNÍKU 2021

HLAVNÍ ZÁVOD
Trať vede v lesním terénu s techničtějšími výjezdy i sjezdy. Závod se pojede na 4 kola. Start i cíl bude v areálu hřiště TJ Sokol Dolní Lhota u Ostravy, 747 66. Závodníci vystartují z areálu hřiště a pojedou 1,3 km až dojedou k soutěžnímu okruhu, kde se na něj napojí a pojedou 4 kola. Po ujetí 4 kol bajkeři opustí soutěžní okruh a vrátí se lehce pozměněnou cestou do cíle (před cílovou páskou absolvují jedno kolo dětského závodu na trase DRIVE). 
Tam, kde začíná soutěžní okruh, bude přítomna pořadatelská služba, která bude umisťovat číslice s pořadovým číslem soutěžního okruhu tak, aby žádný účastník neztratil přehled o tom, ve kterém soutěžním kole se právě nachází. Čipová časomíra zajistí přesné měření jak na okruhu, tak i v cíli.

Závod se jede za každého počasí.

GPS souřadnice okruhu nedáváme předem k dispozici.

DĚTSKÝ ZÁVOD (EASY a DRIVE)
Soutěžní trať pro děti povede ve velmi mírném lesním terénu a přes louku. Děti pojedou počet okruhů dle zařazení do jednotlivých věkových kategorií.

Upozornění pro rodiče:
Závod se jede za každého počasí. Náš závod je koncipován jako bajkerský, tedy MTB se vším všudy a na trati můžou být různé překážky, jako například spadané větve, bahno, mokré kořeny nebo kaluže. Doporučujeme na takovéto podmínky děti připravit předem.

Závody dětí:

EASY (okruh dlouhý cca 360 m)
KA a HA 
– Děti pojedou 3 kola

DRIVE (okruh dlouhý cca 750 m)
DRIVE 4 – KB a HB (3 kola)
DRIVE 6 – KC a HC (5 kol)
DRIVE 8 – KD a HD (6 kol)
– Jakmile projede vedoucí závodník v dané kategorii závodu startem do posledního kola, zvoní se všem závodníkům a všichni jedou poslední kolo.

Závod se jede za každého počasí.

Technické detaily trasy dětského závodu

EASY –  velmi lehká trať pro nejmenší bajkerky a bajkery. Na této trati budou vynechány překážky.
1 okruh = cca 360 m

DRIVE – zábavná trasa s lehkými překážkami a možností výběru ze dvou variant v průběhu jízdy – s překážkou kratší, bez překážky delší
1 okruh = cca 750 m

Pořadatel si vyhrazuje právo provádět změny trasy v průběhu konání závodu a to zejména z důvodů aktuálního vývoje počasí v den konání závodu.